З такими словами звернулася Гіжицька Любов Іванівна до членів історичного гуртка і запросила до себе. «Почула, що учні проводять зустрічі з відомими людьми нашого села, і хочу, щоб збереглася пам'ять про нашого батька».
Батько Любові Іванівни був механізатором і, можна сказати, майстром на всі руки. Він умів усе робити і робив людям тільки добро. Сам змайстрував токарний станок, січкарню, шив чоботи для людей, брав участь у будівництві школи, хат для односельчан.
А співав як гарно! Сам зробив балалайку, виготовляв прядки, вмів ремонтувати і робити годинники. Його саморобний годинник попав на виставку аж у Москву.
Під час війни вивозив трактори за Дніпро. Тут його контузило, що негативно вплинуло на його здоров'я. Все ж продовжував працювати.
Його дружина пекла хліб для партизанів, які переховувалися в лісах поблизу Чорногородки. А батькова мати була знахаркою. Допомагала людям, як могла, робила людям тільки добро.
«Ми всі робили добро і зараз робимо», — сказала насамкінець Любов Іванівна і розповіла учням, як вона привчає своїх онуків берегти природу, підгодовувати пташок. А всім гуртківцям порадила старанно вчитися і робити всім і повсякчас тільки добро.
Робіть людям добро! З такими словами звернулася Гіжицька Любов Іванівна до членів історичного гуртка, яких запросила до себе.
Дюденко Іван Степанович, батько Любові Іванівни, який був чудовим майстром на всі руки і робив людям тільки добро.
В Чорногородці гордяться тим, що в 1956 р. в цьому селі побував майбутній письменник Василь Симоненко, тоді студент Київського університету. Він приїжджав до сім'ї Каліхевичів. Надія Миколаївна Каліхевич викладала в Чорногородській школі німецьку мову, а її чоловік був фотографом. їхній син навчався в Київському університеті разом з В. Симоненком.
Про перебування В. Симоненка в Чорногородці свідчить дружній шарж на письменника Миколу Сома з позначенням « 3. IV. 1956 р., Чорногородка» (В. Симоненко, збірка «У твоєму імені живу»). Це підтверджує і наш письменник-земляк Іван Федорович Куштенко, який теж тоді навчався в Київському університеті на факультеті журналістики.
На фото справа Каліхевич Н. М. (в хустині).
Члени історичного гуртка в гостях у Віри Іванівни.