В книзі нашого письменника-земляка І. Ф. Куштенка «То чи й справді наша, українська мати... баба?», яка вийшла друком у видавництві «Дім, сад, город» у 2005 р., сказано: «Головний редактор журналу «Чумацький шлях» Тетяна Борисівна Донець засвідчує: «Щоб зрозуміти назву села Чорногородка, треба зробити екскурс в історію і згадати про культ Бика, який має надзвичайно давнє походження і сходить до часів, коли на землях, що нині звуться Україною, жили індо-арійські племена, тобто до 11-І тис. до н. е. У ті й пізніші часи корови, бики були уособленням багатства, достатку., влади та прихильності богів».
А газета «Макарівські вісті» за 17.02.2007 р. друкує замітку кореспондента Є. Букета «Найдавніші сучасні села»:
«А ось згадка про Чернов (сучасна Чорногородка): «Вечір 30.IV. 1151. Юрій тим часом прийшов до Білгорода і сказав білгородцям: «Ви є люди мої. Одчиніть-но мені город» Білгородці ж сказали: «А Київ тобі як одчинився? А князь наш В'ячеслав, Ізяслав і Ростислав». І Юрій, це почувши, рушив через бір до [города] Чернева, а звідти пішов за вал і став коло річки Бзяниці, бо тут він сподівався до себе галицького князя Володимира...»
1 .Є в Чорногородці і сліди козацької слави.
2. За переказами жителів, на цьому місці знаходяться козацькі могили, їх розорали. Зараз це поле с. Чорногородки недалеко від хутора Ферма.